Uvodni nagovor

Na grivi 1
1351 Brezovica
Tel.: 01 75 71 350

Vrtec Dragomer je montažno grajen objekt. Zgradba S 5-imi oddelki je bila zgrajena leta 1979. Leta 2010 je bil zgrajen prizidek k obstoječi zgradbi za 2 oddelka. Danes je v vrtcu Log – Dragomer 7 oddelkov, v katere so vključeni otroci prvega in drugega starostnega obdobja.
Ima lastno kuhinjo, v kateri kuharice pripravljajo pestro in okusno hrano.
V pralnici perica poskrbi, da imajo čisto perilo.
Vse igralnice so domiselno urejene z zanimivimi kotički, ki jih skupaj z otroki spreminjamo. V njih se otroci igrajo, učijo in razvijajo svojo ustvarjalnost. Za igro in gibanje uporabljamo tudi druge primerne prostore v vrtcu.
Vrtec obkroža veliko, lepo urejeno igrišče, na katerem so raznovrstna igrala. Veliko skritih kotičkov omogoča otrokom bogato ustvarjalno igro. Igrišče krasijo drevesa in grmovnice, ki spomladi lepo vzcvetijo, poleti nam dajejo senco, jeseni pa zažarijo v številnih barvah. Pozimi se na manjši vzpetini otroci sankajo in poizkušajo prve korake na smučeh.
Tudi širša okolica vrtca nudi otrokom veliko možnosti za sprehode, izlete in igro v naravi. Radi se odpravimo v gozd, raziskujemo lepote barja ali pa ostanemo pred vrtcem, kjer je večja asfaltna površina, primerna za vožnjo s skiroji in kolesi ter rolerji.
Vsako jesen povabimo otroke in starše na jesenski živ-žav, kjer se vsi prisotni lahko posladkajo s pečenimi jabolki in krompirjem; ustvarjajo lahko v delavnicah ali pa le poklepetajo in se tako spoznavajo in družijo.
Otrokom omogočamo veliko športnih dejavnosti in jih na ta način pripravljamo na zdrav način preživljanja prostega časa. Vsako leto spomladi organiziramo CICIKROS, na katerega povabimo tudi otroke iz zasebnega vrtca Zvezdica. Po cicikrosu je na vrsti še CICIPIKNIK, ko otrokom postrežemo kosilo kar na prostem, v smislu piknika.
Šolsko leto zaključimo v mesecu juniju z VESELIM HOJLADRIJEM, na katerem se otroci poslovijo od prijateljev, ki gredo jeseni v šolo.
Že nekaj let deluje otroški pevski zbor Lučka, ki se vsako leto udeleži regijskega srečanja otroških pevskih zborov na Vrhniki: Nagajiva pomlad.
Na željo staršev organiziramo v sodelovanju z zunanjimi sodelavci tečaj angleškega jezika.
Vsi zaposleni si prizadevamo, da se pri nas otroci počutijo sprejeti, varni in zadovoljni.
Dojemljivi smo tudi za dobre predloge, saj smo prepričani, da le s skupnimi močmi lahko največ storimo za srečno in zadovoljno otroštvo.