Pomembno je, da se že v predšolskem obdobju otroci srečujejo s kulturo in jo spoznavajo. V vrtcu jim stik z različnimi oblikami kulture omogočamo skozi vse leto. V času pred 8. februarjem potekajo različne dejavnosti v povezavi s kulturo in spoznavanjem našega pesnika Franceta Prešerna ves teden.

Otroci so tako obiskali »Prešernovo sobo«, ki so jo vzgojiteljice pripravile v eni od prostih igralnic. Po skupinah so se seznanjali s Prešernovo prepesnitvijo ljudske pesmi Lepa Vida, katero so vzgojiteljice prilagodile primerno starosti otrok. Potekale so likovne dejavnosti na temo slovenska zastava, Lepa Vida, France Prešeren. Otroci so se seznanjali z različnimi ljudskimi plesi in pesmimi.

V sredo, 7.februarja, smo si vsi skupaj ogledali kulturno prireditev. Za uvod smo poslušali slovensko himno Zdravljica, izobešeno smo imeli slovensko zastavo. Klara Donko Mravlje je otrokom primerno predstavila Franceta Prešerna in Lepo Vido. Otroci so ves čas aktivno sodelovali.

Sledila je predstava Lepa Vida v izvedbi strokovnih delavk.

Zapisala Petra Krašovic, pomočnica ravnateljice